Iš pat ryto – į Alhambrą, maurų rūmus, estetikos ir matematikos šedevrą. Mokslininkai teigia, kad visas kompleksas sukurtas pagal vieną taisyklę – progresinius stačiakampius.
Vaikštau, mėgaujuosi, džiaugiuosi, kad išliko iki šių dienų… Užburiantis, sunkiai žodžiais nusakomas grožis… Kiek romantikos, širdies jautrumo turėjo žmonės, sukūrę tokius rūmus…
Šiandien turiu pakankamai laiko ramiai pasivaikščioti po rūmus.
Comares bokšto salė, kurioje buvo nuspręsta pasiduoti ir pasirašyta maurų kapituliacijos sutartis. Legendos sako, kad čia karalienė Isabelė pasiūlė savo papuošalus K. Kolumbo kelionės finansavimui…
Pro rūmų bokštus einu link Generalife sodų. Užeinu į Princesių bokštą. Dar vienas įdomus bokštas – Estufa, kuriame XVI a. iš prieskonių buvo gaminami kvepalai…
Po pietų einu pasivaikščioti po Granados senamiestį.
Karšta, ilgai nepavaikščiosi siestos metu… Sėdžiu arabiškoje arbatinėje, geriu Argelino mėtinę arbatą: žalia arbata, mėtos, kardamonas, daug cukraus. Arabiškai kalbantys padavėjai, rytietiška arbata, užburiantys kaljano ir kardamono kvapai… ir akimirkai persikeli 1000 metų atgal, kai čia klestėjo Al-Aandalus…
Padavėjas beveik nekalba angliškai, tačiau smulkiai pasakoja, kaip daromos arbatos.
Spalvingos arabiškos krautuvėlės, ne vienoje randu kvepalų, eterinių aliejų. Neatsilaikau, prisiperku…
XVI a. namas Casa de los Tiros. Užrašas ant sienos: “širdis vadovauja”.
Marianos Pineda parkelis su paminklu. Mariana Pineda yra Andalūzijos nacionalinė herojė, laikoma laisvės simboliu. Neteisingai apkaltina, mirties bausmė įvykdyta 1831 m. Po kelių metų buvo nuspręsta pasatatyti jai paminklą, pradėtos rinkti lėšos. Paminklas buvo pastatytas tik po 40 metų, o liaudyje atsirado posakis – “užtruks ilgiau, nei pastatyti Marianos paminką”…
Vakarieniauju vėl toje pačioje pagrindinėje aikštėje Plaza Bib-Rambla. Viena seniausių miesto aikščių. Jau maurų laikais buvo viena centrinių miesto vietų, iš tų laikų ir pavadinimas išlikęs. Krikščionių laikais buvo nemažai įvairiausių įvykių: 1499 m. masinis musulmoniškų knygų sudeginimas (vienas didžiausių netolerancijos aktų istorijoje), viešos mirties bausmės, karalių karūnavimai, vestuvės.