Ispanija, diena 5: Costa Blanca

Posted: September 11, 2013 in Ispanija 2013
Tags: , ,

Šiandien neturiu konkretaus tikslo, tik kelis kaimus Costa Blanca pakrantėje, kuriuos norisi aplankyti, priklausomai nuo to, kiek užteks laiko.

Pirmas sustojimas – Villa Joyosa. Miestelio pavadinimas pažodžiui išvertus reiškia – linksmas miestas. Tikrai, smagus kurortinis miestukas, labai gražus, beveik tuščias paplūdimys.

DSC06349

IMG_5166IMG_5171

Kylu į kalną, dar noriu aplankyti Valor šokolado fabriką. Gidas pasakoja, kaip gaminamas šokoladas nuo kakavos vaisių surinkimo iki supakavimo į dėžes. Čia galima trumpai susipažinti su procesu. Praeiname ir pro gamyklos cechus. Aišku, dabar jau beveik viskas automatizuota.

valor1 vlor2

Toliau važiuoju į kitą pakrantės miestuką – Altea. Išlipus iš traukinio ieškau, kaip patekti į senamiestį. Matau, panašiai klaidžiojančią moterį, jį manęs klausia kelio 🙂 Taip susipažįstu su ispane Silvia. Kopiam kartu į kalno viršų. Braidžiojam tuščiom miestuko gatvelėm. Atrodo, kaupiasi lietus…

IMG_5185IMG_5189

Užeinam į vieną dailės parduotuvėlę-studiją ir smingam beveik valandai – kol praeina liūtis. Užtat yra laiko viską apžiūrėti ir paplepėti su dailininku. Rodo savo ir draugo darbus. Nekalba angliškai, tačiau jau kai ką suprantu arba Silvia karts nuo karto išverčia.

IMG_5191 IMG_5192 IMG_5193 IMG_5195

Besibiagiant lietui dailininkas nusiunčia mus papietauti į netoli esančią draugo (irgi dailininko) kavinukę. Su Silvia diskutuojam apie dailę, politiką, istoriją, karus, religiją, psichologiją, kokybės sistemas ir t.t. Stebina, kiek daug bendrų dalykų surandam. Nemažai pasakoja apie Ispanijos šiaurę, Baskų regioną, iš kurio yra kilusi. Gaunu daugybę rekomendacijų kitoms kelionėms po Ispaniją.

Dar braidžiojam po Altea. Taip ir nesupratom (nors klausėm ne vieną vietinį) kodėl gatvėse pilna paveikslų ir visi jie turi numeriukus.

IMG_5213 pav

Jazminaičiai neleidžia praeiti ramiai. Uostau… Atrodo, kad kvapai pakeite ir mano keliones. Dabar jau ne tik vaizdai, bet ir kvapai sustabdo, pradedu ieškot iš kur ateina 🙂
Pagrindinėj aikštėj dar užkabina kvapas, primenantis spinduliuojantį labdaną, bet taip ir nesurandu šaltinio…

IMG_5227

IMG_5224altea

Panor

Jaukus, meniškas miestukas, tačiau vakarėja, važiuojam link namų. Pasikeičiam koordinatėm, Silvia pažada, kad rašys laiškus ispanų kalba.

Viešbuty atsirandu tik vėlai vakare…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s