Dar viena diena Cordoboje. Žydų kvartalas.
XIV a. statyta sinagoga, viena iš 3 išlikusių visoj Ispanijoj.
San Bartolome bažnyčia, statyta Mudejar stiliumi. Mudejar vardas buvo duotas arabams, kurie liko Iberijos pusiasalyje po krikščionybės atėjimo ir neperėjo į katalikybę. Tai katalikų bažnyčia, kurią statė musulmonai žydų kvartale…
Užeinu į Casa de Sefarad – žydų gyvenimo būdo muziejus. Nemažai dėmesio skiriama Maimonides – žinomiausio Cordobos žydo (filosofas, astronomas) gyvenimui ir darbams. Pvz., Maimonido nustatyti teisingos mitybos dėsniai:
Įdomi ekspozicijos dalis, skirta to meto moterims.
Nemažai vietos skirta Ispanijos inkvizicijos istorijai…
Netoliese aikštė su Maimonido skulptūra. Gatvės muzika sustabdo mane pailsėti…
Ramybės oazė Casa Andalusi – tipinis Andalūzijos namas. Viename iš kambarių – pavaizduotas popieriaus gamybos procesas. Tikriausiai ne daug žino, kad popierius į Europą atkeliavo iš arabų, Al-Andalus laikotarpiu.
Braidžioju toliau Cordobos senamiesčio gatvelėmis. Karšta, labai norisi į kondicionuojamas patalpas…
Išsamus flamenco muziejus. Nuo to, kaip atsirado, iki šių dienų falmenco meistrų. Nemažai vietos skirta dainininkui Fosforito. Gana interaktyvus muziejus, pvz., galima pabandyti mušti flamenko ritmą.
Archeologijos muziejus. Turiu mažai laiko, nes tuoj užsidarys…
Man įdomiausi šie X a. auskariukai ir kaip juos galima pasigaminti 🙂 Juvelyrikos pamokos praėjo neveltui, dauguma technikų jau pažįstamos…
Cordoba garsėja savo juvelyriniais dirbiniais. Pilna krautuvėlių.
Pavakary traukiu link Alcazar krikščionių karalių pilies. Pilis, kurioje buvo įsikūrę Ispanijos inkvizicijos valdymo centras. Pilis, iš kurios karaliai Isabelė ir Ferdinandas vairavo likusios Al Andalus dalies užkariavimą. Jiems tai pagaliau pavyko 1492 m. Tais pačiais metais šioje pilyje K. Kolumbas gavo iš jų leidimą ir finansavimą plaukti į naujus pasaulius… XIX a. pilis buvo naudojama kaip miesto kalėjimas… Dabar gražiausia dalis – pilies sodai.
Sėdžiu sode, žiūriu į karalių ir Kolumbo skulptūras ir bandau įsivaizduot, koks kitoks galėjo būti šiandien pasaulis, jei Kolumbas nebūtų gavęs leidimo. Sakoma, kad Isabelė pradžioj nedavė sutikimo, ir jau išeidinėjant nusiminusiam Kolumbui pro duris, Ferdinandas įsikišo, ir taip prasidėjo kelionės, pakeitusios visą pasaulį…
Vakarienė, naktinė Mezquita, ir taip baigiasi antra diena Andalūzijoj…