Airija, Dublinas, antra diena

Posted: March 11, 2014 in Airija 2014
Tags: , ,

Sekmadienis Dubline. Vėl grįžinėju iš Vilniaus per Dubliną. Šį kartą turiu dar mažiau laiko, nei praeitą kartą, nes apsistojau Dublino priemiestyje Drumcondra. Autobusu važiuoju link centro. Įlipus paaiškėja, kad bilietui priima tik monetas, neturiu tiek, kiek reikia… Supilu saują smulkių (viską ką turiu), vairuotojas sako, gerai 🙂

Nuo praėjusio karto turiu City Sightseeing bilietą su šiandienos data, tai sėdu i CS autobusą, važiuoju link St Patrick katedros. Taip lėtai važiuoja, kad kol nuvažiuojam, jau užsidaro mišioms… Ne daug kas dirba sekmadienio rytą.

Sekantis planuotas sustojimas – Guinness muziejus. Vos tik atvažiavus į Airiją visų klausinėjau, ką rekomenduotų aplankyti Dubline. Guninness buvo rekomendacija top 1. Pats muziejus irgi skelbiasi, kad yra Airijos turistinė atrakcija numeris 1. Tačiau vistiek nesitikėjau pamatyti čia tokio žmonių kiekio 🙂
GuGargarai2

Na sakyčiau, tikrai gerai “sukaltas” komercinis muziejus. Gana smulkiai ir plačiai pasakoja apie Guinness – nuo ingredientų, gamybos proceso iki receptų su Guinness, reklamos, supylimo į bokalą, ragavimo meno.

Gana įdomiai pateikiama informacija. Vanduo – vienas iš ingredientų. Vandens siena:
DubVanduo
DubMenai1

Balti dūmai (Guinness kvapai). Arfa, kuria galima groti braukiant pirštais per stiklą. Žemiau fotografijų ekspozicija, reklamos personažas.
GDumaiArfa
GuFotoGuRekl

Prie statinių gamybos aptinku įdomią informaciją apie statinių uostytojų profesiją (‘Smellers’). Prieš supilant alų, buvo tikrinamas kvapas. Taip įsvaizduoju, tokie žmonės turėjo gerai išvystytą uoslę ir buvo labai vertinami… Sakoma, kad patyrę uostytojai net nesilenkdavo prie statinės, ją pakeldavo padėjėjai 🙂

Skulptūra “Made of more”, vaizduojanti Guinness istoriją. Skulptūrą kūrė grupė menininkų. Čia galima paskaityti apie kūrybinį procesą.
GuSkulptura2GuSkulptura

Visgi gana triukšmingas muziejus, jau net neinu į visas ekspozicijas (praleidžiu įpylimo į bokalą “akademiją”). Viršutiniame aukšte baras, kur galima gauti nemokamą pintą Guinness, pasigrožėti Dublino panorama.
DuPanorma

Išoku į CS autobusą, šiame yra gyvas gidas, o ne įrašas. Pasakoja apie Guinness darbuotojų gerovę. Sakoma, kad Guinness buvo vienas geriausių Airijos darbdavių, rūpinosi darbuotojais nuo lopšio iki kapo: nemokamas gydymas darbuotojui ir šeimai, didesnė nei vidutinė alga, pensija, nemokamas alus ir t.t.

Išlipu centre, netoli Temple Bar rajonėlio (vakarinio Dublino traukos vieta).
TemplebarDubTiltas

Gotiškų drabužių parduotuvės Fresh įėjimas. James Joyce Ulysses personažai ant namo sienos.
freshUlysses3

Einu link Chester Beatty bibliotekos muziejaus. Anot Lonely planet – tai yra geriausias muziejus Airijoje, ir vienas geriausių visoj Europoj… Paklaidžioju šiek tiek aplink Dublino pilį, kol surandu.

Castle2CastleKrumai

Muziejus nemokamas, kaip nemažai kitų nekomercinių Dublino muziejų. Pirmoje salėje Arts of the Book (knygos menas) vaikštau atvipusiu žandikauliu… Retos tūkstančių metų senumo knygos, piešiniai, grafika ir kiti meno kūriniai.

Alfred Chester Beatty buvo amerikietis kalnakasybos inžinierius. Nuo vaikystės kolekcionavo markutes, mineralus, kinietiškus uostomojo tabako (snuff) buteliukus. Vėliau pradėjo rinkti retas knygas, piešinius. Po antro pasaulinio karo persikėlė į Airiją, kur savo kolekcijai pastatė biblioteką.

Nemaža dalis kolekcijos skirta rytų kultūroms. Man tai yra labai “į temą” (po vakarykščių kvapų dirbtuvių Vilniuje, Kvapų namuose, tema – tolimieji rytai) 🙂  Vos įėjus, akis užkliūna už uostomojo tabako buteliukų kolekcijos. Toliau daugybė įvairiausių knygų rūšių – jade, knygos-ritiniai (scroll book), papirusai (net gabaliukas iš Egipto mirusiųjų knygos). 15 amžiaus Yongle enciklopedijos (kinų imperatoriaus užsakymu padaryta visų to meto Kinijos knygų kompiliacija) dalis. Labai gražūs viduramžių knygų viršeliai, ypatingai juvelyrinių armėnų biblijų. Neleidžiama fotografuoti, tai nuotrauka iš interneto. Tiesa, radau ir iOS aplikaciją su kolekcija iTunes. Ir aišku, labai gera galerija muziejaus puslapyje.
Cb1cb2

Galėčiau čia sėdėti valandas. Tačiau laikas spaudžia… Kitoje saleje – religijų ekspozicija “Sacred Traditions”. Į dar vieną salę (laikina Paryžiaus kostiumų ekspozicija) net neužeinu, nusprendžiu, kad į šį muziejų dar sugrįšiu…

Antra diena Dubline, ir vėl man dienos “vinis” – knygos 🙂 Matyt ne veltui Dublinas yra UNESCO “Literatūros miestas”…

Greit užkandu muziejaus kavinukėje Silk road ir lekiu į viešbutį pasiimti lagamino. Sekmadienis, autobusai važiuoja retai ir lėtai… Prie viešbučio įšoku į taxi, nes kitaip jau nespėsiu iki autobuso į Korką. 

Išvažiuojant link Korko, vakarėjantis Dublinas, Custom House (muitinės rūmai):
DubLinkNamu

Dar kelios valandos, ir jau namie…

Comments
  1. Silvija says:

    Super, noriu pakeliauti po Airiją.Kai lėktuvų bilietai į Airiją dabar nėra brangus manau galiu sau tai leisti. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s