Airija, Limerick-Adare

Posted: March 30, 2014 in Airija 2014
Tags: , ,

Eilinis lietingas Airijos šeštadienis. Važiuoju link miestuko Adare, kuris kartais vadinamas gražiausiu Airijos kaimu. Kaip rašo DK gidas, cinikai Adare vadina “anglišku” gražiausiu kaimu, nes manikiūrinis kaimo tobulumas nesiderina su normaliu airiško grožio supratimu…

Limericke perlipu į autobusą 14, ir po 20 min esu Adare. Namukai šiaudiniais stogais, pastatyti 19 amžiaus pradžioje. Dabar daugumoje įsikūrę kavinės, parduotuvės.

N1

n8

n4

n6

Ne visi namukai “nupudruoti”, prie šito pabendrauju su vienu gyventoju 🙂

n7

n11

Parkelis.
parkelisparkelis2

Čia kažkada buvo miestelio drabužių plovykla.
poolrozeparke

Turizmo informacijos centre pasiimu miestelio žemėlapį. Miestas labiausiai klestėjo viduramžiais, tuo metu čia buvo pilis ir net 3 vienuolynai. Pačiame miesto centre – Trinitarų vienuolynas, įkurtas 1230 m., dabar katalikų bažnyčia ir vienuolynas. Užeinu į vidų. Bažnyčia pilna šviežių lelijų kvapo.
trin5lelijos

trin2

Patraukiu prie Augustiniečių vienuolyno (nuo 1316 m.), kuris yra miestuko pakrašty. Vienuolynas dabar restauruojamas. Gerai, kad ne viskas uždaryta. Nė gyvos dvasios aplinkui, galiu ramiai pasivaikščiot.
aug1aug5

aug3

aug8aug7

Netoliese 13 a. Desmond pilies likučiai. Deja, galima pasigrožėti tik iš toli, nes tai Adare Manor viešbučio ir golf klubo teritorija.
pilis2

Grįžtu į kaimo centrą, užeinu į istorijos muziejų. Senutė bilietų pardavėja yra ir muziejaus gidė, papasakoja šiek tiek apie kaimo istoriją. Klausia, iš kur esu. Pasirodo, lietuvė Zita dirba centro kavinukėje.
Miestukas klestėjo nuo 13 a. iki Tudorių karaliaus Henry VIII vienuolynų uždarymo vajaus.
muziejus

Negali ginčytis, miestuke yra tikrai gražių namų, tačiau trūksta man čia kažkokio jaukumo… Gal ir dėl to, kad tai linijinis miestukas (kaip dauguma Airijoje) ir pagrindinė gatvė yra labai itin judri, sutampa su vienu iš magistralinių regiono kelių…
Adare2

Adare3

Dar paslampinėju šiek tiek Adare gatvėm ir grįžtu į Limerick, noriu aplankyti Hunt muziejų. Limericke, pakeliui į muziejų, išgirstu gana garsią muziką. Pasirodo, muzikantai susitempę visą aparatūrą, vidury miesto pasidarė koncertą 🙂
muzikantai

Juokinga skraidanti kiaulė prie vieno iš barų 🙂
Mickeys

John ir Gertrudos Hunt’ų muziejus, turi vieną geriausių meno kolekcijų Airijoje. Tame tarpe, P. Picasso, P. Gaugen, Renoir piešinius. Anot Hunt, meno dirbiniai leidžia pažvelgti į praeitį, pažinti tų laikų  menininkus. John Hunt – žymus airių archeologas. Hunt kolekcijos dalis yra Bunratty pilyje, taip pat jis įkūrė Craggaunowen ir Lough Gur muziejus po atviru dangumi.
Hunt

Šalia Hunt kolekcijos, laikina Chester Beatty paveikslų paroda. Man kažkodėl pasirodė įdomiausi orientalistų darbai. Vieno paveikslo fragmentas (nuotrauka iš interneto):
orient

Šiandienai žadėjo lietų, bet tik pakrapnojo ir viskas, jau tikėjausi išsisukti… Visgi išlindus iš muziejaus patenku į merkiančią liūtį. Ko gero, per visus tuos Airijos šeštadienius, gal tik kokį pora kartų negavau lietaus 🙂 Ne veltui, matyt, airiai turi daugybę žodžių aprašyti lietui…

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s